prusa

Контактна Форма

Будь ласка, заповніть форму повністю, щоб ми могли допомогти вам краще..


prusa
Кіфоз

Кіфоз

Кіфоз - це прогресуючий стан хребта, який спостерігається у дітей або дорослих. Цей недолік може спричинити викривлення під назвою «горб». Важкий кіфоз; Це може мати форму гіперкіфозу або деформації Гіббуса з різким кутом. Аномальні вигини кіфозу можуть виникати в шийній  частині, а також у грудній (спинній) або грудо-поперековій (спинно-поперековий зв’язок) частині хребта.

Постуральний  і структурний  кіфоз: Кіфоз; Його можна класифікувати як постуральний або структурний. Постуральний кіфоз - це порушення, яке зазвичай спричинене поганою поставою і може бути виправлене пацієнтом. Структурний кіфоз викликаний аномалією, що впливає на кістку, хребетний диск, зв’язку або м’язи. Кіфоз зі структурною патологією може потребувати медичної допомоги. Оскільки пацієнт не може самостійно контролювати прогресуюче викривлення хребта.

Гіббусова деформація: Гіббусова деформація є структурним типом кіфозу. Викривлення на спині різке, не плавне. Ця деформація може спричинити горбатість, яка стає більш вираженою при нахилі вперед.

Гіперкіфоз: Гіперкіфоз: Цей термін використовується для опису "гіпер" кривизни, яка перевищує норму. Гіперкіфоз виникає в грудному (спинному) відділі спинного мозку. У дорослих кут нахилу спини, який виникає після компресійних переломів клиноподібного типу, як правило, в декількох хребцях спини в результаті остеопорозу, є найпоширенішою причиною горбатісті у старшій віковій групі.

Вроджений: Вроджений відноситься до вродженого розладу. Вроджений кіфоз - це структурна аномалія.

Хвороба Шейермана: Це тип грудного (заднього) кіфозу, який спостерігається у молодих людей (підлітків). Хоча причина невідома, вона може бути сімейною. Це захворювання викликає надмірне викривлення, спричиняючи зменшення простору хребетних дисків та компресію хребців. Шия і голова стоять ненормально вперед. Зазвичай такий стан виникає у віці 12-15 років. Біль є поширеною скаргою у багатьох пацієнтів (до 50% від кількості пацієнтів).

Що може спричинити кіфоз?

  • Постуральний горб
  • Хвороба Шайермана
  • Вродженний кіфоз
  • Кіфоз, повязанний з нервово-мязовими розладами
  • Кіфоз через травму, пухлини, інфекцію та кальцифікацію (артроз).

 

Кіфоз у грудній (задній) частині хребта є крайнім кутом у хребті в порівнянні з нормальним. Звичайні лордотичні схили в області шиї та талії для полегшення загальної постави

Які способи лікування, крім хірургічного втручання при кіфозі?

Раннє лікування є дуже важливим, особливо для молодих пацієнтів. Якщо кіфоз не лікувати, викривлення може прогресувати і спричинити значні проблеми у зрілому віці. Планові перевірки важливі для спостереження за перебігом захворювання.

Постуральний кіфоз: Для зміцнення паравертебральних м’язів можуть бути рекомендовані деякі вправи (наприклад, фізична терапія). Для того, щоб виправити і зберегти поставу, пацієнт повинен докласти свідомих зусиль.

Стриктурний  кіфоз: Для полегшення можна використовувати знеболюючі та протизапальні препарати. М'які ортези можна використовувати для зняття болю, але вони не можуть контролювати прогресування кривизни. Вік пацієнта, потенціал росту, ступінь кіфозу, прогресування кривизни та ступінь компресії хребців враховуються при визначенні лікування хвороби Шеуремана.

Корсет - це стандартний метод лікування, який використовується для контролю прогресування викривлення хребта, особливо у молодих людей. Для того, щоб виправити викривлення, корсет Cervicothoracolumbosacral orthosis (STLSO) слід носити цілодобово протягом року. Ваш лікар повинен визначити тип корсета та спосіб його носіння. Корсет знімається після закінчення корсетного періоду. Це не забезпечує постійну користь для пацієнтів віком від 16 років. Використовувати корсет для молодих людей може бути важко, оскільки іноді це може викликати дискомфорт. У випадках, коли кіфоз важкий (криві більше 70 градусів) і симптоми неможливо зменшити за допомогою звичайного лікування, розглядається варіант хірургічної операції.

Для яких пацієнтів підходить операція кіфозу?

 Хірургічна операція може застосовуватися в таких ситуаціях:

  1. Якщо ступінь деформації досягла серйозного рівня (наприклад, нахил 70 градусів при хворобі Шейермана),
  2. Якщо є неврологічні симптоми,
  3. У випадках болю, який неможливо зменшити звичайними методами лікування. Крім того, хірургічне втручання можна проводити молодим людям зі значною деформацією (викривленням), які не реагують на звичайну терапію (наприклад, корсет), та пацієнтам з прогресуючим викривленням хребта та / або хронічним болем у попереку

Інструментація та зрощення хребта (зрощення) - це хірургічні процедури, які можуть виправити деформацію хребта та назавжди забезпечити стабільність хребта. Ці процедури застосовуються для фіксації місць пошкодження або втрати елементів хребта. Використовуються такі медичні інструменти, як стрижні, прутки, кабелі та гвинти.

Кіфопластика
Це новий метод, що поєднує в собі технологію балонного катетера, розроблену для ангіопластики та вертебропластики (ін’єкція кісткового цементу у вигляді закритого методу за допомогою канюль у хребет). Це дуже перспективна процедура лікування болючих, прогресуючих остеопоротичних та остеолітичних переломів компресійних хребців (втрата кісткової тканини).

Вертебропластика, в якій була розроблена техніка кіфопластики, була розроблена внаслідок недостатнього успіху медичних та хірургічних методів. Вертебропластика пропонує значні переваги, такі як зменшення та усунення болю при переломах, запобігання подальшим пошкодженням, відновлення рухливості та запобігання втраті кісткової тканини, спричиненої постільним режимом. Однак це не усуває деформацію хребта. Крім того, це вимагає впорскування цементу під високим тиском із застосуванням цементу з низькою в’язкістю, що спричиняє витік цементу в 30-80% процесів..

Кіфопластика має деякі переваги перед вертебропластикою. Він відновлює висоту тіла хребців і зменшує відхід цементу. Кіфопластика добре переноситься, забезпечуючи статистично значуще поліпшення болю та функції.


Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica
Prusa Medica