
Organ Transplant
- 3 Лютий 2021
Що таке трансплантація органів?
Трансплантація органу - це операція, при якій орган виймається з тіла донора, а потім поміщається в тіло реципієнта, щоб замінити пошкоджений або відсутній орган. Донор і реципієнт можуть знаходитися в одному місці, або ж органи донора, розташовані в окремій ділянці, можуть бути пересаджені пацієнту, розташованому в іншому місці.
Хто може бути донором?
Люди, які здають органи, можуть бути живими, мертвими або людьми, у яких загинув мозок, і життя яких підтримується за допомогою машин. Можна використовувати органи, вилучені з тіла, для трансплантації протягом 24 годин після припинення серцебиття або смерті мозку. Більшість типів тканин, крім рогівки, на відміну від органів, можуть зберігатися до п’яти років і зберігатися в спеціальних тканинних банках.
Як здійснюється донорство органів від живих донорів?
Живі донори можуть здавати органи після часткового або повного видалення органу, коли вони виживають, а тіло може підтримувати інші функції здоровим способом. Прикладами такого донорства органів є одиночне донорство нирок, часткове донорство печінки, донорство легеневої долі та донорство тонкої кишки.
Що таке пересаджені органи та тканини?
Наступні типи донорів можуть бути використані для тканин та органів, які були успішно трансплантовані в нормальних умовах.
Чи існує вікова межа для трансплантації органів?
На сьогодні не існує вікового обмеження для людини (реципієнта), якій потрібно робити пересадку. Пересадку можна робити у будь-якому віці, а потреби та причини трансплантації органів варіюються від дитинства до старості.
Щоб стати живим донором або донорськими органами, людина повинна бути старше 18 років.
Чи необхідна відповідність групи крові при донорстві органів?
RH фактор крові не є важливим при трансплантації органів. Сумісність групи крові є достатньою. Якщо між реципієнтом та донором не збігається група крові, хорошим рішенням може бути перехресна трансплантація.
Що таке перехресна трансплантація ?
Він відповідає іншому пацієнту, який має таку ж проблему, як і він, тобто не може бути пересаджений через несумісність крові, і передача здійснюється від одного донора реципієнту іншого, щоб обидва пацієнти відновили своє здоров’я.
Через який проміжок часу люди з пересадкою можуть повернутися до свого звичного життя?
Якщо після трансплантації хірургічні процедури виконуються добре, операції можуть бути легкими та безпроблемними для пацієнта та команди з трансплантації органів, пацієнти, трансплантація котрих виконується завдяки живого донору, можуть бути виписані протягом 7 днів, тоді як при трансплантації від мертвого донора пацієнт може бути виписаний протягом 10 днів. Важливо, щоб прооперований пацієнт перебував у місті, де проводиться трансплантація, протягом 1 місяця.
На що слід звертати увагу пацієнтам з трансплантацією органів?
Людям, яким пересаджували органи, дуже важливо регулярно приймати ліки, щоб не втратити свої органи. Пацієнтам слід уникати прямих сонячних променів. Немає обмежень щодо споживання рідини та споживання їжі.