prusa

Контактна Форма

Будь ласка, заповніть форму повністю, щоб ми могли допомогти вам краще..


prusa
Проблема, яку ми часто чуємо; Травми передньої хрестоподібної зв’язки!

Проблема, яку ми часто чуємо; Травми передньої хрестоподібної зв’язки!

Що таке передня хрестоподібна зв'язка?

Колінний суглоб; Складається з стегна (стегнової кістки), гомілки (гомілки) та передньої колінної чашечки (надколінка). У коліні є 4 зв’язки, щоб утримувати кістки разом і закріпленими. Передня і задня зв’язки розташовані так, щоб утворювати «Х» в колінному суглобі. Ці хрестоподібні зв’язки в коліні керують рухами коліна вперед і назад. Передні хрестоподібні зв’язки, що простягаються по діагоналі в середині коліна, дозволяють коліну виконувати здоровий обертальний рух.

Травми передньої хрестоподібної зв’язки

Травми передніх хрестоподібних зв'язок зазвичай трапляються під час раптових рухомих рухів, стоячи на місці. Травми передніх хрестоподібних зв’язок можуть статися після прямих ударів у коліно, дорожньо-транспортних пригод, падінь з висоти та аварій. У цьому випадку також можуть бути додані задня хрестоподібна зв’язка, бічні зв’язки та пошкодження меніска. Хоча травми у дорослих мають форму розриву зв’язок, у дітей пошкодження може бути у вигляді розриву шматка зв’язки, звідки вона прилипає до кістки.

                            

Травми передніх хрестоподібних зв’язок - одна з основних травм, яка виникає під час занять спортом, через що спортсмени не тримаються поза спортом більше 4 тижнів.

Які ступені травми передньої хрестоподібної зв’язки?

Не всі пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки розриваються. Легка травма може зажити за короткий час. При сильних розривах зв’язка повністю розривається і потрібне хірургічне втручання. Передня хрестоподібна травма може бути розділена на 3 рівня:

-1 Рівень:  У передній хрестоподібній зв’язці немає розриву або розриву, лише зв’язка розтягнута. У коліні спостерігається легка болючість і набряклість. У коліні не відчувається щілини або розхитаності.

-2. Рівень: У зв’язку є частковий розрив, але зв’язка повністю не порушена. Чуттєвість і набряклість відчуваються при торканні коліна. Рухи колінами  зробити  не легко. Під час активності колінний суглоб не стабільний.  Можна ходити з легким болем, або без.

-3.Рівень: Зв'язка повністю  порушена. Сильний біль відчувається в коліні. Швидкість набряклості залежить від людини. З коліна лунає тріск. Не можна належним чином контролювати рухи колін. Заняття не можна продовжувати, і після заняття відчувається дуже сильний біль. У коліні відчувається простір і розкутість. Відчуття чуттєвості  при торканні внутрішньої сторони коліна є симптомом пошкодження хряща.

Які фактори ризику при травмах передньої хрестоподібної зв’язки?

Фактори ризику пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки включають фактори зовнішнього середовища (зовнішні) та анатомічні (внутрішні) фактори.

-Зовнішні фактори ризику

- Підбір взуття та спортивна поверхня: Збільшення тертя між кросівками та спортивними поверхнями збільшує ризик отримання травм, навіть якщо це покращує спортивні показники.

Вправа на штучній траві

- Заняття спортом на пошкодженому грунті

-Використання незахищеного спортивного обладнання

Вправи в непридатних погодних умовах

-Внутрішні фактори ризику

-Анатомічний стеноз в області, де розташована поперечна зв’язка

В'ялість суглобів (наявність в'ялості зв'язок)

Недостатня і незбалансована сила тіла і ніг

Які симптоми травм передньої хрестоподібної зв’язки?

Під час травми передньої хрестоподібної зв’язки виникає сильний біль із відчуттям раптового розриву в коліні. Деякі спортсмени можуть навіть почути розрив зв'язку. Набряк виникає через швидко розвивається кровотечі всередині колінного суглоба. Через біль і набряк виникає обмеження рухів в коліні і відбувається кульгання. Загальними симптомами, які виникають при пошкодженні передньої хрестоподібної зв’язки, є:

- Сильний шум зсередини коліна під час занять

-Оніміння в коліні

-Сильний і інтенсивний біль

-Швидкий набряк коліна

-Втрата рухів і дисбаланс

-Кульгаючи під час ходьби

Розриви меніска також можуть спостерігатися при травмах передньої хрестоподібної зв’язки. Якщо є блокування в коліні з болем, підозрюється розрив меніска. Обертання та тиск на коліно під час травми також можуть призвести до травмування поверхні хряща. Швидке та точне втручання має важливе значення для визначення тяжкості травми та забезпечення належного лікування.

Які причини травм передньої хрестоподібної зв’язки?

Пошкодження хрестоподібної зв’язки та передньої хрестоподібної зв’язки відомі як травми під час занять спортом та фітнесом, які зазвичай тиснуть на коліно. Напруга на коліні в результаті різкого повороту, зупинки або зміни напрямку може спричинити травми хрестоподібної та передньої хрестоподібних зв’язок. При пошкодженні передніх хрестоподібних зв’язок тканина може частково або повністю порватися. При незначній травмі передні хрестоподібні зв’язки можуть залишатися цілими, незважаючи на розтягування. Ми можемо констатувати причини пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки таким чином;

-Раптове уповільнення і зміна напрямку

- випадання з рівноваги

-Несподівано зупинившись

-Коліно раптом крутиться

-Прямий удар в коліно

-Футбол тощо використання непридатного обладнання у спорті

Дослідження показують, що спортсменки отримують більше травм передньої хрестоподібної зв’язки, ніж спортсмени-чоловіки. Хоча точна причина того, чому у жінок більше пошкоджень передньої хрестоподібної зв'язки, ніж у чоловіків, невідома, відомі наслідки полягають у наступному;

-Фізичний стан

-М'язова сила,

- Відмінність нервово-м’язового (м’язово-нервового) контролю,

-Різниці у вирівнюванні стегна та ніг,

-Різниця в анатомічній структурі області, де розташована передня хрестоподібна зв’язка,

- Підвищена розхитаність зв’язок,

- Ефекти, створені естрогеном.

Лікування травми передньої хрестоподібної зв’язки

Лікування, яке вам пропонують при пошкодженні передньої хрестоподібної зв’язки, залежить від того, наскільки серйозним є пошкодження і наскільки активно ви зазвичай працюєте. Лікування включає фізіотерапію, ліки та хірургічне втручання. Хірургічне лікування - це варіант лікування розриву передньої хрестоподібної зв’язки у активних людей, які будуть продовжувати займатися спортом, особливо у молодих пацієнтів. Якщо пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки не викликає значних скарг у повсякденному житті пацієнта, і людина вирішила триматися подалі від занять спортом, можуть застосовуватися інші методи лікування, окрім хірургічного.

Нехірургічне лікування пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки

Існує багато варіантів нехірургічного лікування, які можна застосувати у разі пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки;

- Відпочинок: Відпочинок коліна добре допомагає при болях і набряках при травмах передньої хрестоподібної зв’язки.

Льодотерапія: Льодотерапію можна застосовувати кілька разів на день, не перевищуючи 20-25 хвилин.

Пов’язка: Для набряків та болю коліно можна обмотати відповідною пов’язкою.

-Висота: Щоб зменшити набряк під час відпочинку, подушку можна підкласти під ноги і підняти над рівнем серця.

-Захисні наколінники: Наколінники можна використовувати у видах спорту, що викликають труднощі в колінах.

- Фізична терапія: Фізична терапія застосовується для людей, які не займаються активними видами спорту, незважаючи на пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки, і тим, хто хоче запобігти або відкласти операцію. З лікувальною фізкультурою;

-Знижуються біль і набряки,

-Швидкість рухів суглобів нормалізована,

- зміцнюються м’язи, що підтримують коліна та м'язи,

- Покращить баланс,

- Можливість повторного пошкодження можна звести до мінімуму.

- Хірургічне лікування пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки

Хірургія - це лікування пошкоджень передніх хрестоподібних зв’язок в активному житті, спорті та молодих пацієнтах. Деякі люди вирішили спробувати реабілітацію за допомогою фізіотерапії, а не хірургічного втручання. Ваш лікар, швидше за все, не рекомендуватиме робити операцію відразу після травми. Зазвичай краще зачекати принаймні тиждень-два, щоб набряк у коліні стих перед операцією. В хірургічному втручанні розірвана зв’язка видаляється з області коліна, а сухожилля вводиться з іншої частини коліна. Після операції застосовується інтенсивний і тривалий період фізіотерапії.

Фізична терапія при травмах передньої хрестоподібної зв’язки

Мета фізіотерапії полягає у тому, щоб допомогти вашому коліну відновити повний обсяг рухів, сили та рівноваги та повернути йому нормальну роботу. Програма фізіотерапії планується і застосовується таким чином, що дає вам найкращі шанси повернутися до своїх щоденних рухів.

На першому етапі фізична терапія не впливає повністю на коліно через сильний набряк і біль. Фізичну терапію слід продовжувати від 10 до 15 днів для досягнення повних результатів. Більш інтенсивний план фізичної терапії застосовується через 15 днів після травми. Рекомендується хірургічне лікування, якщо такі проблеми, як відчуття виділення в коліні та порушення рівноваги виникають, незважаючи на відповідну програму фізичної терапії.

Що слід враховувати, щоб уникнути пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки?

Відповідні вправи відповідно до виду спорту мінімізують ризик пошкодження передньої хрестоподібної зв’язки. Вправи для зміцнення м’язів також будуть корисними проти травм. Технічна підготовка з повороту, раптової зупинки, стрибків і падінь дуже ефективна проти травм передньої хрестоподібної зв’язки.

Зверніть Увагу!

Якщо у вас серйозна травма, ніколи не рухайте коліном. Використовуйте колінну шину, щоб тримати коліно прямо, поки ваш лікар цього не побачить. Уникайте займатися, поки лікування не завершиться, а лікар не скаже, що ви одужуєте. Збереження здоров’я колінного суглоба має важливе значення для здорового та безболісного життя.

Ви можете зв’язатися з нами, щоб отримати інформацію про стан здоров’я коліна та варіанти лікування.


Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica
Prusa Medica