prusa

Контактна Форма

Будь ласка, заповніть форму повністю, щоб ми могли допомогти вам краще..


prusa
Рак щитовидної залози та Тиреоїдектомія

Рак щитовидної залози та Тиреоїдектомія

Що таке щитовидна залоза?

Щитовидна залоза - це орган, розташований під тиреоїдним хрящем у передній частині шиї і виконує ендокринну функцію. Щитовидна залоза; Виробляє гормони, які регулюють частоту серцевих скорочень, кров’яний тиск, температуру тіла та масу тіла.

Що таке рак щитовидної залози?

Рак щитовидної залози - це тип раку, який виникає, коли клітини щитовидної залози перетворюються на рак. Рак щитовидної залози зазвичай проявляється у вигляді маси на шиї або вузлика в щитовидній залозі.

Які симптоми раку щитовидної залози?

Рак щитовидної залози, як правило, не виявляє ознак або симптомів на початку захворювання. Пізніше можуть виникнути такі симптоми:

  1. Шишка, яку можна відчути на шкірі на шиї
  2. Прогрес у хрипоті і зміни в голосі
  3. Труднощі з ковтанням
  4. Біль у шиї та горлі
  5. Набряклі лімфатичні вузли на шиї
  6. Нервовість, втома, збільшення ваги і слабке волосся

Які бувають типи раку щитовидної залози?

Існує 4 основних типи раку в щитовидній залозі:

Папілярний тип: Він становить 80 відсотків раку щитовидної залози. Як правило, він може залишатися менше 1 см, не рости протягом багатьох років і не мати симптомів. Наприклад, у випадках, коли щитовидна залоза хірургічно видаляється з іншої причини, рівень захворюваності дуже високий. Папілярний рак щитовидної залози найчастіше вражає людей у ​​віці від 30 до 50 років.

Фолікулярний тип: Це тип раку, який вражає здебільшого жінок у віці від 40 до 60 років. 10 відсотків раку щитовидної залози мають фолікулярний тип. Фолікулярний рак - це найскладніша група діагностики серед видів раку щитовидної залози.

Медулярний тип: Вони становлять 5 відсотків раку щитовидної залози. Він починається в клітинах щитовидної залози, які називаються клітинами С, які виробляють гормон кальцитонін, і часто пов’язаний з генетичною схильністю.

Анапластичний тип: Це рідкісний і швидко зростаючий рак, який дуже важко піддається лікуванню. Зазвичай це відбувається у дорослих у віці 60 років і старше.

Що викликає рак щитовидної залози?

Ракові клітини утворюються, коли клітини щитовидної залози зазнають генетичних змін (мутацій). Ці мутації дозволяють клітинам швидко розмножуватися. Аномальні клітини щитовидної залози, які накопичуються, утворюють пухлину і можуть поширюватися по всьому тілу.

Що таке фактори ризику раку щитовидної залози?

Фактори, які можуть збільшити ризик раку щитовидної залози, включають наступне:

  1. Стать: Рак щитовидної залози частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків.
  2. Вплив високого рівня радіації
  3. Певні спадкові генетичні синдроми

Що таке тиреоїдектомія?

Тиреоїдектомія використовується для лікування розладів щитовидної залози, таких як рак, неракове збільшення щитовидної залози (зоб) та надмірно активна щитовидна залоза (гіпертиреоз). Тиреоїдектомія - це хірургічне видалення всієї або частини щитовидної залози. Якщо вам потрібно видалити лише частину щитовидної залози (часткова тиреоїдектомія), вона може нормально функціонувати після операції. Якщо у вас видаляють всю щитовидну залозу (тотальна тиреоїдектомія), вам потрібна щоденна гормональна терапія щитовидної залози, щоб змінити природну функцію щитовидної залози.

Які ризики хірургії тиреоїдектомії?

Тиреоїдектомія, як правило, безпечна процедура. Однак, як і будь-яка операція, хірургія тиреоїдектомії може мати ризик. Можливі ризики включають:

- Кровотеча

- Інфекція

Низький рівень паратгормону (гіпопаратиреоз), спричинений хірургічним пошкодженням або видаленням паращитовидних залоз

Обструкція дихальних шляхів, спричинена кровотечею

Постійний хриплий або слабкий голос через пошкодження нервів

Що слід враховувати після тиреоїдектомії?

Ви можете відчувати дискомфорт при ковтанні протягом декількох тижнів після операції, який зазвичай покращується з часом. Спочатку обов’язково їжте м’яку їжу, а потім перейдіть на звичайну дієту. Протягом декількох тижнів після операції може спостерігатися почервоніння рани та набряк у верхній половині шиї. Це нормально і зазвичай вирішується. Ви можете продовжувати свою звичайну діяльність приблизно через 4-5 днів після операції.

 


Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica
Prusa Medica