prusa

Контактна Форма

Будь ласка, заповніть форму повністю, щоб ми могли допомогти вам краще..


prusa
Що таке сколіоз

Що таке сколіоз

Що таке сколіозWeb Editor11 Грудень 2020

Сколіоз визначається як праве або ліве викривлення хребта, яке зазвичай слід розміщувати прямолінійно, коли хребет розглядається зі спини. Сколіоз - це не просто одновимірна кутова деформація, а кісткова та структурна деформація, яка впливає на тіло в трьох вимірах спереду та з боків.

Сколіоз - це викривлення хребта, яке зазвичай виникає під час швидкого розтягування в підлітковому віці. Хоча він може розвинутися внаслідок неврологічних захворювань, таких як церебральний параліч та м’язова дистрофія, причина багатьох сколіозів невідома. Сколіоз спостерігається у 3% підлітків.

Багато викривлення хребта не впливають на щоденний комфорт, але деякі викривлення можуть досягати серйозних градусів. При важких викривленнях об’єм грудної клітки зменшується, а функції дихання негативно позначаються.

Що викликає сколіоз?

Причина сколіозу у більшості пацієнтів невідома. Однак наявність сколіозу у родичів першого ступеня збільшує ризик захворювання. Тому існує генетичний взаємозв’язок. Крім цього;

 • * Хвороби опорно-рухового апарату (такі як ДЦП, м'язова дистрофія),
 • * Вроджені захворювання, що впливають на розвиток кісток,
 • * Інфекції та травми хребта,

У таких випадках може розвинутися сколіоз.

Що є симптомами сколіозу?

 • * Плечі, лопатки та тазові кістки
 • * не рівномірні при огляді ззовні,
 • * Одна нога виглядає довше іншої,
 • * Один із стегон вище,
 • * Спостерігаючи за тим, що викривлення хребта знаходиться вбік,
 • * Коли людина нахиляється вперед, ребра на одній стороні тіла вище, ніж на іншій,
 • * Тривалий біль у шиї, спині та попереку,
 • * Задишка, втома.

Як діагностується сколіоз?

Діагноз грунтується як на результатах обстеження, так і на рентгенологічних дослідженнях (рентген, МРТ, комп’ютерна томографія тощо)

Під час обстеження дізнається детальну історію хвороби пацієнта. Пацієнта просять нахилитися вперед від талії, не згинаючи колін. Тим часом він озирається назад. Важливим результатом обстеження є бачення виступу ребра на одній стороні спини.

Лікування Сколіозу

У пацієнтів зі сколіозом,які не проходили лікування у майбутньому можуть виникати різні проблеми, пов’язані зяк болем у попереку та спині, пошкодження нервів, легенів та серця. На додаток до цих проблем, негативні думки про власну зовнішність також є проблемою, яку слід враховувати при плануванні лікування.

Слід регулярно спостерігати за хворими на сколіоз із викривленням хребта 10-25 градусів. Рентгенологічне дослідження проводиться регулярно під час відвідування лікаря. Такі заходи, як плавання та фізичні вправи, можуть бути рекомендовані пацієнтам відповідно до їх стану здоров'я.

Щоб запобігти прогресуванню кривизни, пацієнтам із викривленням хребта від 25 до 40 градусів можна рекомендувати дріт та корсет.

Хірургічне втручання може розглядатися у пацієнтів зі сколіозом, у яких викривлення хребта перевищує 40 градусів. В хірургії хребет коригується металевими стрижнями. Випрямлений хребет фіксується накладанням гвинтів.

Застосування технологій O-arm та нейромоніторизації в хірургії сколіозу мінімізує можливість ускладнень, таких як пошкодження нерва. Для отримання додаткової інформації про ці технології: https://bit.ly/342ROa0


Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica

Prusa Medica
Prusa Medica